Co se stihlo v EnviTecu za 10 let…

V letošním roce jsme si u nás v EnviTecu připomněli, že jsme již 10 let aktivní na trhu v Česku a Slovensku. Na podzim v roce 2006 seděli v podkrovní kanceláři ve Velkém Meziříčí jen 3 zaměstnanci a měli za cíl realizaci prvního projektu bioplynové stanice EnviTec v ČR.

To se podařilo a první projekt byl uveden do provozu v Lípě u Havlíčkova Brodu na podzim 2008.

Díky podpoře výkupní ceny elektřiny i investičním dotacím se v následujících letech podařilo realizovat celkem 27 bioplynových stanic o celkovém el. výkonu více jak 21 MW. V letech 2011 a 2012 bylo ve firmě zaměstnáno přes 30 kmenových zaměstnanců. Bohužel v následujících letech, kdy naopak docházelo o omezování podpory výroby bioplynu a tím i výstavby nových projektu jsme realizační část zaměstnanců přesunuli na pracovní pozice v zahraničí, kde mateřská společnost byla a je stále aktivní. Těší nás, že naši zaměstnanci nám dělají dobré jméno v Německu, Anglii, Japonsku, Číně nebo USA.  Velká část zaměstnanců v roce 2014 přešla pod servisní část společnosti, která zajišťuje servis bioplynových stanic a kogeneračních jednotek jak v ČR, tak i na Slovensku a částečně i v Litvě. Jsme velmi rádi, že i tato servisní společnost je úspěšná a to nejen u bioplynových stanic, které EnviTec realizoval, ale také čím dál více u zákazníků, kteří hledají servis jejich bioplynové stanice či kogenerační jednotky.

Hendrik van der Tol, jednatel společnosti EnviTec Biogas Service s.r.o. k tomu říká: „Chceme se zaměřit na to, abychom byli nezávislou servisní společností se zaměřením na kogenerační jednotky a technologie výroby bioplynu. K tomu směřují naše kroky v oblasti školení zaměstnanců, navýšení skladu náhradních dílů nebo nové partnerské smlouvy s dalšími partnery“.

Pokud jste o naší společnosti ještě neslyšeli a bylo by pro Vás přínosné Váš projekt či provoz konzultovat s našimi odborníky, tak se na nás neváhejte obrátit.

Kontakt:
Ing. Lubomír Hnilica
+420 725 777 402
L.Hnilica@envitec-biogas.com