Výměna kogeneračních jednotek Schnell 2 x 500 kW

V minulém roce se naše společnost EnviTec Service dostala do výběrového řízení na dodávku nových motorů o výkonu 2x500 kWel, přičemž místo dodání byla bioplynová stanice na Slovensku. Problém, před který jsme byli postaveni, byla výměna KGJ Schnell s motory Mitsubischi, které byly po pěti letech provozu ve stavu vhodném leda tak do sběru starého železa.

Náš servisní tým absolvoval technickou obhlídku instalací a komponentů na místě, po níž jsme zákazníkovi vypracovali možné technické řešení. Naše dodávka zahrnovala dvě  KGJ, kompletní výměnu řízení, při zachovaní původního generátoru a periferních komponentů včetně mechanických a elektro instalací.

Při výběru dodavatele KGJ jsme kladli důraz na spolehlivost a účinnost kogeneračních jednotek a zároveň jsme vybírali dodavatele, který má dostatek referencí a  je schopen poskytnout zákazníkovi i určitou připadnou hodnotu ve formě služeb souvisejících už se samotným provozem KGJ. Papírová účinnost je důležitá, ale tato veličina se rychle rozplývá v případě, že vám dodavatel KGJ není schopen dodat rychle díly, anebo poslat servisní tým a KGJ je proto mimo provoz.

Po několika jednáních se zákazníkem jsme se společně rozhodli pro kogenerační jednotky AVUS 500 plus od výrobce 2G Energie GmbH, pro kterou je EnviTec Service servisním partnerem v ČR, na Slovensku a v Německu.

Dodací lhůta KGJ byla přibližně 3 měsíce, což bylo vzhledem k původnímu stavu KGJ také velmi důležité. Po mechanickém zapojení a zapojení elektro, jsme motor uvedli do provozu a po 48 hodinovém zkušebním testu KGJ byl motor úspěšně předán zákazníkovi v plném výkonu.

EnviTec Biogas Service s.r.o. obchodně zastupuje jednoho z největších výrobců kogeneračních jednotek v Německu společnost 2G Energie s.r.o., zároveň poskytujeme pro tyto moduly servis, máme plný přístup k řídícímu softwaru KGJ a online monitoring.

Možnosti výměn KGJ od společnosti 2G Energie GmbH jsou:

  • Výměna KGJ Schnell 250 kWel.
  • Výměna KGJ Schnell 330 kWel.
  • Výměna KGJ Shnell Mitsubische 500 kWel.
  • Výměna KGJ Dosan
  • Jiné individuální řešení


EnviTec Service se stal v posledních letech obchodně-servisním partnerem významných výrobců kogeneračních jednotek. V našem portfoliu máme možnost dodat celou řadu výkonů KGJ na bioplyn i  zemní plyn a to od různých značek.

Kontakt:
Ing. Miroslav Kováčik
EnviTec Biogas Service s.r.o.
M: +421 917 298 644
E: M.Kovacik@envitec-biogas.com